Argo Meresaare hoolealused saavutasid Võrus toimunud U16 Eesti karikavõistlustel kõrge teise koha!

4. dets. 2017

Pühapäeval lõppes Võrus kuni 16-aastaste poeglaste Eesti karikavõistluste I finaalturniir. Kõrgele teisele kohale tulnud meie Olerex/Veski Mati poisid pidid küll tunnistama Spordiklubi Tats Kiili paremust, kuid suutsid edestada Selver Tallinn Audentes I võistkonda ja tasuks riputati kaela hõbemedalid.

Reedesel väljasõidu hommikul polnud veel 100% kindel, kas haigustest räsitud võistkonda kuus poissi ikka kokku saame, aga tänu mängutahtele ja tagala olemasolule nooremate poiste näol asusime seitsmekesi võistlustulle.

Tuleb kohe mainida, et turniiri tase oli vägagi ühtlane ning lihtsaid mänge ei olnud ühtegi. 2:0 võidud saavutasime Rakvere Spordikooli, Tartu Kalevi, Kohila ja Saaremaa üle, geimi pidime loovutama Salver Tallinna ja Võru Spordikooli võistkonnale.

Otsustavas mängus SK Tats Kiili vastu tuli vastu võtta 0:2 kaotus. Esimeses geimis jäime kohe kaotusseisu 2:10 ja geimi enam päästa ei õnnestunud. Teises suutsime alguses ka 8:4 juhtima minna, kuid seekordse turniiri selgelt parim võistkond püüdis meid üsna kiirelt kinni ja lõpus väga võiduvarianti ei pakkunud. SK Tats Kiili tugevusest ja stabiilsusest andis tunnistust ka fakt, et nad ei kaotanud turniiril geimigi!

Turniiri kokkuvõtteks peab poisse kiitma. Nii mängus Saaremaaga kui ka Rakverega leidsime end geimi keskpaigaks 4-5-punktilisest kaotusseisust, kuid meie liidri Kaspar Videri vedamisel ja teiste poiste toel ei tekkinud kordagi paanikat, suutsime võidelda lõpuni ja geimid enda kasuks pöörata. See näitab poiste sisu! Kuldsetest medalitest unistamiseks peame kindlasti aga parandama kaitsemängu, millega seekordsel turniiril veidi hätta jäime!

Hõbedased poisid: Kaspar Vider (valiti ka turniiri parimaks mängijaks!), Sander Pärna, Richard Murak, Kevin Kiviste, Kerdo Jürisoo, Erik Paris ja Robin Kahu.