Olerex/Veski Mati Tartu neiud võitsid heitliku mänguga U20 Eesti karikavõistluste hõbemedali

20. okt. 2017

Oktoobri kolmandal nädalavahetusel mängiti Tallinnas välja selle hooaja esimesed karikad tütarlastele. Olerex/Veski Mati Tartu neidude võistkond saavutas kokkuvõttes auhinnalise teise koha, jäädes väga napilt alla kõik vastased seljatanud Selveri tüdrukutele. Kuna tegemist oli vastalanud hooaja esimese tiitlivõistlusega, siis mindi Tallinnasse suurte ootustega, samas ei teatud teiste võistkondade vormi ega hetkeseisu.

Esimeses mängus võitsime Palusalu SK tüdrukuid 3-1, mängupilt oli esimesele võistlusele omaselt tõusude ja mõõnadega. Esimese võistluspäeva õhtul tegid Tartu tüdrukud turniiri ilusaima mängu, kus VK Täht alistati probleemideta 3-0. Kenasti mängiti pallingu vastuvõtul ja kaitses, rünnakul säras kogu võistkond.

Laupäeva hommikul esimeses mängus mindi vastamisi Võru spordikooliga. Võru oli hommikuseks mänguks selgelt paremini valmis ja enamus kohtumisest tuli vastast püüda kaotusseisust. Õnneks suutsime lõpus 14:15 kaotusseisust välja rabeleda ja viies geim Tartu tüdrukutele 18:16. Õhtuseks mänguks Selver Tallinn spordikooli vastu oli sisuliselt selge, et mängu võitja kroonitakse pühapäeval Eesti karikavõitjaks. Mäng oli võitluslik ning taaskord tõusude ja mõõnadega. Neljandas geimis oli võimalus mäng enda kasuks lõpetada, kuid geimi lõpu punktide mängimisel jäi puudu otsustavusest ja julgest tegutsemisest. Viiendas geimis jätkus Selveri tüdrukute hea hoog ja tasuks 3-2 võit.

Turniiri viimases mängus alistati ühe oma liidri hüppeliigese vigastuse tõttu kaotanud SK Tats 3-0, seejuures viimases geimis tulime välja kaotusseisust 10:19. Tartu parimaks mängijaks turniiril tunnistati meie võistkonna rünnakuliider Jade Šadeiko.

Kokkuvõttes võib turniiriga rahule jääda, kuigi mängupilt oli hooaja algusele omaselt väga heitlik. Kuna eelmise aastaga võrreldes on tegemist sisuliselt uue võistkonnaga, siis on selge, et kokkumängu otsimine alles käib. Sidemängija Kertu Kollo pidi eelmise hooaja vigastuse tõttu vahele jätma, palju on lisandunud noori mängijaid, vanemad olijad peavad harjuma uudse liidrirolliga võistkonnas. Selgelt jäime sel turniiril vastastele alla pallide täpsel suunamisel ja üldmängus, liiga palju on lihtsaid omavigu. Tohutu kasutamata potentsiaal on veel ka blokeerimisel, kus muu hulgas võtsime esimeselt võistluselt kaasa 30-40 võrguviga.

Positiivsena võib välja tuua asjaolu, et kõik tüdrukud said mänguaega ja kvaliteetne vahetus kõikidele positsioonidele on olemas. Kaks tiitlivõistlust on U20 vanuseklassile veel ees ootamas ja Tallinna turniir tõi selgelt esile, millega on tarvis vaeva näha ning millele treeningutel rõhku panna. Teine koht on hea stardiplatvorm eelseisvaks hooajaks, et kevadel toimuvatel meistrivõistlustel nii füüsiliselt kui ka vaimselt tippvormis olla.