Olerex/Veski Mati U20 noormehed jäid esimesena medalist ilma!

16. okt. 2017

OLEREX/Veski Mati U20 noormehed mängisid reedest pühapäevani karikavõistluste finaalturniiri Põltsamaa Felixhallis.

Turniiri jäävad meie jaoks iseloomustama kesine algus ja lõpp ning suurepärased kolm mängu nende vahel.

Turniiri esimene mäng Pärnuga lõppes sama kiirelt, kui oli alanud. 0:3 kaotus hilisemale võitjale oli paratamatus. Püüdsime siit ja sealt, aga ei suutnud me murda nende vastuvõttu ning hoolimata ka nendepoolsest krobedast algusest oli Pärnu poolel alati olemas poiss, kes vajalikul hetkel pallid punktiks lõi.
Esimese päeva õhtune mäng Selver Tallinna noortega ei tõotanud tulla kergem. 0:2 kaotusseis tõotas algusest peale kiiret lõppu, nii mõnigi pealvaataja ja treener lahkus sellel seisul saalist, kuid siis alles mäng algas. Õnnestumised kaitses ja blokis tõmbasid käima ka emotsionaalse poole ning peagi oli mäng viigis 2:2! Viies geim oli kahjuks Selveri show, kuna liigne püüdlikkus ja rohked omavead ei lubanud veel sel korral võidust unistada. Aga tormihoiatus oli antud ja teisele päevale sai vastu minna juba lootusrikkamaks. Olgu veel mainitud, et mäng lõppes õhtul 22.30!

Teine päev oli meie jaoks juba positiivne jätk eelmisele õhtule. Võitluslikus ja targas mängus alistasime Põltsamaa 3:1. Eriti palju liiga tegime vastasele oma servidega, pidades korralikult kinni varem kokku lepitud plaanist.
Õhtune MUST BE võit VK Täht Tallinna võistkonna üle tuli numbriliselt 3:0, aga pusimist jätkus viimaste punktideni.

Kolmanda päeva mäng Võruga pidi otsustama pronksi omaniku. Kahjuks oli korralikku mängu ainult esimese geimi 20:20 seisuni, edasine oli juba suur allakäik. Võrukate korralik häälestus, hea serv ja nende liidri Albert Hurti peatamatud ründelöögid murdsid meid korralikult maha. Viimases geimis püüdsime veel riskeerivamalt mängides mängu tagasi tulla, aga unistuseks see jäigi. 0:3!

Turniiri kokkuvõtteks jäid taaskord õhku kahetised tunded. Kindlasti oli neljas koht meie jaoks suur edasiminek, sest enne turniiri ei osanud loota, et viimasel päeval õnnestub mängida medalitele. Tõestasime, et järgmine kord kuulume medalisoovijate ringi, kuna võistkonnas on plaanis teha mõned muudatused ning juurde on oodata Alex Saaremaad, kes meie blokki ja rünnakut peaks parandama. Samas tekitas aga muret tegutsemine pingelistes olukordades. Nii kaotus Selverile viiendas geimis kui Võrule pronksimängus tõestas, et kõvasti vaeva peame veel nägema psühholoogilise poolega – kuidas säilitada külm pea, kuidas anda endast 100% ja kuidas leida liider, kelle otsa otsustavatel momentidel vaadata.

Meie võistkonna parimateks valiti Hergo ja Andre!