Salva/Kaarsilla Tartu U16 tüdrukud panid end tugevas konkurentsis proovile

17. mai 2017

Nädalavahetusel toimus Kiilis kuni 16-aastaste tütarlaste Eesti meistrivõistluste I finaalturniir, kus selgus Eesti meister ja medalivõitjad.

Salva/Kaarsilla Tartu tüdrukud said sel hooajal teist korda ennast tugevamas seltskonnas proovile panna. Kolmepäevasel turniiril pidasid tüdrukud maha 7 kohtumist.

Esimesel päeval läksime vastamisi eeldatavate medalisoosikute Võru SK ja Palusalu SK-ga. Mängu Võru vastu alustasime hästi, juhtisime kuni geimi lõpuni, kuid otsustavateks punktideks meil kindlust ei jagunud ning tuli tunnistada vastaste paremust nii esimeses kui ka sellele järgnenud märksa vähem tasavägisemas teises geimis.

Teises mängus näitasime kõvasti paremat mängu, kuid ka vastane oli kõrgemast klassist ning võttis oma ja vormistas mänguvõidu tulemusega 2:0.

Teise päeval SK Tatsi vastu kordus sama stsenaarium, mis Võru mängus, aga vastupidises järjekorras. Esimeses geimis ei õnnestunud meil miski, vastane tegi mitu head serviseeriat, kuid teises geimis saime oma mängu käima. Taaskord juhtisime enamus geimist, kuid lõpupunktide mängimises jäi eneseusku väheseks ja loovutasime võidu vastasele.

Järgnev mäng Jõhvi SK kulges mängupildi poolest üsna võrdselt, kuid punktiseisuga olid vastased pidevalt mõnepunktises eduseisus ning võitsid kogu mängu 2:0. Turniiri kõige võitluslikumaks mänguks võib kahtlemata pidada teise päeva viimast kohtumist Selveri tüdrukute vastu. Kaotasime esimese geimi, kuid suutsime mängu tagasi tulla, võites teise geimi. Tüdrukud võitlesid, mängisid hästi nii kaitses kui ka julgelt rünnakul. Kolmandas geimis suutsime säilitada edu seisuni 11:9, kuid kogu mängu kahjuks võiduks vormistada ei õnnestunud.

Kolmandal päeval mängisime taas üsna võrdse mängu Pärnu SK võistkonnaga, kuid vastu tuli võtta kaotus 1:2, samuti Rakvere vastu 0:2.

Seega lõpetasime turniiri 8.kohaga ja võidurõõmu seekord maitsta ei saanud. Kindlasti ei saa turniiri täielikult ebaõnnestunuks lugeda, kuid edukamaks esinemiseks jäi peamiselt ehk puudu enesekindlusest ja -usust ning kohati agressiivsusest. Kindlasti on kõigil tüdrukutel sellest hooajast palju kaasa võtta. Kuna suur osa tüdrukutest mängib samas vanuseklassis ka järgneval hooajal, siis usun, et pole kahtlustki, et tüdrukuid on kindlasti kõrgemas konkurentsis.

Mina treenerina tänan kõiki tüdrukuid pakutud väljakutsete eest ja soovin edu edaspidiseks!

Võistkond mängis koosseisus: Triinu-Mai Allingu, Laura Laas, Laura Kaseorg, Lisette Pihor, Marily Simenson-Plakso,
Greteli Vähi, Liisa-Lotta Jürgenson, Sirli Anier ja Laura Kinter.