Salva/Kaarsilla Tartu U18 tütarlapsed panid Eesti meistritiitliga hooajale ilusa punkti!

19. mai 2017

Pühapäeval Kiilis lõppenud kuni 18-aastaste tütarlaste Eesti meistrivõistluste I finaalturniiril krooniti Eesti meistriks Salva/Kaarsilla Tartu. Spordiklubi Tats Tallinn I hõivas teise ja Rakvere Spordikool kolmanda koha.

Salva/Kaarsilla Tartu U-18 tüdrukud mängisid kolmepäevasel Eesti meistrivõistluste finaalturniiril, kus vastamisi mindi 5 võistkonnaga.

Esimeses mängus kohtusime Rakvere SK-ga, kellele eelmisel turniiril 2:3 kaotanud olime, seega alahinnata vastast kindlasti ei saanud. Seekord suutsime oma mänguplaanist kinni hoida ja vastase oma servi ja blokiga ohutus kauguses hoida ning üsna kindel võit meile tulemusega 3:0.

Teises mängus mängisime I finaalgrupi uustulnuka- Pärnu SK II võistkonnaga, kellega kohtusime viimati sügisel, kodusel tsooniturniiril ja seal õnnestus neid 3:0 võita. Seegi kord saime hoo juba alguses sisse ja andes mänguaega pea kõigile tüdrukutele, saavutasime taas 3:0 võidu.

Laupäevale saime seega vastu minna puhaste paberitega, kuid teada oli, et raskemad mängud olid alles ees. Esimeseks vastaseks oli läbi hooaja meile suurimaks konkurendiks olnud SK Tats. Alustasime mängu vägagi kindlalt geimivõiduga 25:9. Teises geimis ärkasid ka vastased ning võitsid selle 25:19. Kolmas ja neljas geim kulgesid tõusude ja mõõnadega mõlemale võistkonnale, kuid meie poolt hästi sekkunud vahetusmängijad aitasid meil taas initsiatiivi haarata ning geimilõpud enda kasuks kallutada. Mõlemad geimid 25:20 ning kogu mäng 3:1 meile. Seega oli üks keerulisemaid vastaseid seljatatud.

Õhtuses mängus läksime vastamisi eelmise turniiri hõbemedalistidega- Pärnu SK I võistkonnaga, kellelt viimati 0:3 kaotuse vastu võtnud olime. Seekord olid vastased kohale tulnud aga vähendatud koosseisuga-mitmed põhikoosseisu tüdrukud vaevlesid vigastuste küüsis. Tartu tüdrukud hiilgasid oma põhirelvade-tugeva servi ning kõrge blokiga ning taas kindel võit meile 3:0.

Pühapäevast viimast mängu Palusalu SK tüdrukute vastu läksime mängima teadmisega, et olenemata viimase mängu lõppseisust on Tartu tüdrukud EESTI MEISTRID!!! Sellegipoolest tahtsime turniiri edukalt ja võiduga lõpetada. See aga olenemata pealtnäha pingevabast olukorrast ei osutunudki nii lihtsaks ülesandeks. Vastased osutasid vägagi tugevat vastupanu, kuid tüdrukud suutsid end ka selles mängus kokku võtta ja mängu tulemusega 3:1 võiduks vormistada.

Seega kaotasime kogu turniiri jooksul vaid 2 geimi ja tulime U-18 vanuseklassi Eesti meistriks! Paljudele tüdrukutele oli see elu esimene meistritiitel, osadele aga juba teine sel hooajal.

Hooaja kokkuvõtteks võib öelda, et tüdrukud olid tublid ja hoolimata vähesest kokkumängust suutsid tehtud töö väga heaks tulemuseks vormistada. Kindlasti on sellel võistkonnal palju potentsiaali veel parema koostöö ning platsimängu näol, kuid seekord- lõpp hea, kõik hea!

Turniiri parimate mängijate hulka valiti Katariina Vengerfeldt.

Meistervõistkond mängis koosseisus: Helen Mägi, Siiri Mari Sikk, Krislin Elis Varul, Jade Šadeiko, Katariina Vengerfeldt, Ethel Uibo, Grete Isabel Huik, Evelyn Nicole Milani, Helerin Hansman, Triinu-Mai Allingu, Laura Laas ja Marily Simenson-Plakso.