Salva/Kaarsilla Tartu U20 noormehed jäid tsooniturniiril napilt kolmandaks

27. sept. 2016

Salva/Kaarsilla Tartu U-20 poisid mängisid karikavõistluste tsooniturniiri Kiilis. Vastasteks SK Tats, Selver Tallinna ning Narva Spordikool Energia.

Alustasime turniiri 3:0 võiduga SK Tatsi üle. Viimane sel turniiril võidurõõmu tunda ei saanudki ja lõpetas koduse turniiri neljandana.
Õhtune mäng Selver Tallinna vastu oli tõeline thriller, millest meie pidime kahjuks 2:3 kaotusega väljuma. Neljandas geimis oli meil ees ja lüüa ka matšpall, mida me aga kahjuks ei realiseerinud ning peale vihast heitlust läks mäng viiendasse geimi. Pehmelt öeldes õnnestus Selveril viienda geimi algus “veidi” paremini, sest nad asusid väga heade planeerivate servide toel koguni 7:0! juhtima. Sellest seisust oli meil juba väga raske välja ronida ning 2:3 kaotus oli reaalsus.

Uus päev ja uus vastane Narva, mäng teise edasipääseja selgitamiseks. Kui unest ärkasime, olime juba 0:2 kaotusseisus. Peale sellist algust pidime midagi muutma, ning kuna saalis oli hüppelt servi jaoks ruumi napilt ja servivigu oli kogunendud ohtralt, läksime kogu võistkonnaga üle planeerivale servile. Serv töötas, blokk töötas, kaitse töötas ning 0:2 kaotusseisust oli sama kiirelt saanud 2:2. Viies geim. Pooltevahetuseni oli tegemist võrdsete mänguga, edasine oli aga puhas Narva pidupäev, kuna meie enam palli maha ei saanud. Enamasti oli tegemist meiepoolsete omavigadega, mis tingitud kas liigsest tahtmisest, noorusest, väsimusest või pingest. 2:3 kaotus Narvale ja kolmas koht alagrupis.

Minnes tsooni mängima oli eesmärgiks loomulikult edasipääs. A-finaalist välja jäämine oli kõigile suureks pettumuseks. Samas nägime, et U-20 vanuseklassis on väga palju võrdseid meeskondi ja edasipääsu korral oleksime võinud kõigiga mängida kui võrdne võrdsega. Eks esimene võistlus andis palju mõtteainet nii treenerile kui mängijatele ning juhatas kätte kitsaskohad. Nüüd on tähtis pea püsti hoida ja nõrgemas tugevusgrupis esimese kahe võistkonna hulka end mängida, et järgmistel turniiridel juba medaleid jahtida.

Tsooniturniiri eel

Ootused on kõrged ja eesmärgiks kindlasti jõuda kahe parema hulka. Kindlasti ei saa see lihtne olema, kuna nii SK Tatsis kui Selver Tallinnas mängib ka Saja Liiga võistkondades pallivaid mängijaid. Samas on on Tartu võistkond täienenud mitmete Räpina ja Orava spordiklubi mängijatega, kes tulnud Tartusse haridusteed jätkama ja kannavad nüüd meie klubi särki.

Esimene turniir on heaks tagasiside kohaks sellest, kuidas oleme ise hooaja alguses tööd teinud, millised näevad välja vastased ning millele edaspidi treeningutel suuremat rõhku panna. Samuti saab treener hea ülevaate U-18 vanuseklassi mängijatest, keda on selles võistkonnas koguni seitse ja kellel samalaadne turniir peagi ees ootamas.