U20 noormehed tulid Eesti meistrivõistlustel pronksile!

5. märts 2018

Nädalavahetusel Tallinnas Lilleküla Gümnaasiumis toimunud U20 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel saavutasid Olerex/Veski Mati Tartu noormehed kolmanda koha ja said kaela Eesti 100 erikujundusega pronksmedalid.

6. Rakvere Spordikool 2:15  5/5

Koht kohaks, aga rõõmuga tuleb tõdeda, et poisid mängisid turniiri tõusvas joones. Hoolimata paarist valusast kaotusest tundis treener Argo rõõmu just viimaste mängude küpsest mängupildist.

Turniiri alustasime rabeda mänguga SK Tatsi vastu, keda lõpuks siiski 3:1 õnnestus võita. Oli see siis tingitud bussireisist, saaliga harjumisest või millestki kolmandast, aga mängus puudus soovitud kindlus ja voolavus ning mängu võit tuli poolvägisi.
Lihtsamateks kujunesid mängud Rakvere spordikooli ja SK Täht Tallinna vastu, kelle alistasime 3:0.

Teise päeva mäng Selveriga kujunes tõeliseks põnevusetenduseks. 24:26 ja 29:31 kaotused esimestes geimides ei murdnud meid ja kolmas geim õnnestus omakorda 31:29 tulemusega enda poole kallutada. Neljas geim jäi aga viimaseks,16:25. Võitlust oli küllaga, kahjuks olid aga vastased geimi lõppudes kindlamad ja just lihtsaid omavigu vältinud Selver võttis teenitult 3:1 võidu. Kuna aga Selver oli eelnevalt kaotanud 2:3 SK Tatsile, oli enne viimast päeva selge medalikolmik, lõplik järjestus sõltus meie mängust Pärnu spordikooliga.

Mängu Pärnuga võib pidada selle võistluse parimaks. Läksime peale julge serviga ja plaan töötas kenasti. Üsna kiiret mängu viljeleva Pärnu vastuvõtud jäid kaugele, palju tuli ka puhtaid ässasid, tänu heale servile töötas blokk. Kui geimide lõppudes ei saanud me blokki ette turniiri parimaks tunnistatud Märt Tammearule, siis sellega võib veel leppida. Küll aga tegime otsustavatel punktidel elementaarseid lihtvigu, mis olid lubamatud – kaitses üles saadud pallid tõsteti antenni taha, lihtsatele hanitustele ei mindud järgi ja rünnakul eksiti kaarega palle auti lüües. 23, 20 ja 23 punkti geimides näitas võrdsete mängu, 0:3 kaotus geimidega aga ühe võistkonna kindlamat tegutsemist geimi lõppudes.

Parimad mängijad: Märt Tammearu (Pärnu Spordikool), Mihkel Varblane (Selver Tallinn Spordikool), Hergo Hansman (Olerex/Veski Mati Tartu) ja Karl Erik Villems (Spordiklubi Tats Kiili).

Miinimum eesmärk, medal, sai saavutatud. Süda aga ihanuks enamat ja seda oli näha ka poiste silmadest. Uued võimalused avanevad uuel hooajal, kuna võistkond jääb ka järgmisel aastal praktiliselt samaks. Hõbeda ja pronksi läiget oleme nüüd näinud, uue hooaja kindel eesmärk on vähemalt üks kolmest võistlusest ka võita!

P(r)onksid poisid: Devin Põlluste, Markkus Koddala, Randy Suurmann, Alex Saaremaa, Karl Aavik, Andre Arak, Andreas Junkin, Meris Pärna, Romet Rohtla ja turniiri parimaks tunnistatud Hergo Hansman.